Subota, 27. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode slavili sigurnu pobjedu u gostima i nanijeli prvi domaći poraz Promu

Košarkaši tuzlanske Slobode ostvarili su vrijednu pobjedu na gostovanju u okiru 9. kola Lige BiH te savladali Promo 78:69.

Košarkaši Slobode odlično su otvorili susret i poveli rezultatom 7:0. Prva četvrtina okončana je rezultatom 14:23 u korist crveno-crnih.

Promo je u drugom periodu zaigrao dosta bolje te serijom od 11:0 preokreću rezultat i dolaze u vodstvo 24:23. Ujedno to je bilo jedino vodstvo domaćih u večerašnjoj utakmici.

Ipak, košarkaši Slobode na odmor odlaze kod vodstva od +5 poena na svom kontu.

U trećem periodu Sloboda je držala dvocifrenu prednost i već tada obezbijedila sigurnu pobjedu. U posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 46:60.

Košarkaši Slobode su do kraja susreta igrali su sigurno te stigli do druge gostujuće pobjede u sezoni dok je ovo Promu prvi poraz na domaćem terenu. (Tuzlanski.ba)