Nedjelja, 28. Aprila 2024.

BiH poražena od Poljske, odluka o plasmanu protiv Mađara

Košarkaši BiH su u utakmici drugog kola pretkvalif. turnira za Olimpijadu poraženi od Poljske sa 83:76.

Zmajevi su kao i protiv Portugala odigrali loše prvo poluvrijeme i rezultat na semaforu je na poluvremenu pokazao 50:37 u korist domaćina.

I drugo poluvrijeme Zmajevi nisu bili na svom nivou, te je na kraju Poljska slavila sa 83:76.

Jusuf Nurkić je bio najefikasniji u našim redovima sa 17 poena, a slijede Lazić sa 15 i Musa sa 13.

• U reprezentaciji Poljske sjajni su bili Ponitka sa 22 i Sokolowski sa 20.

Bosna i Hercegovina je tako pobijedila Portugal sa 84:75, te je poražena od Poljske sa 83:76.

Danas je Portugal savladao Mađarsku sa 84:76, a jučer su Poljaci dobili Mađare sa 83:81.

Zmajevi tako moraju u trećem kolu pobijediti Mađarsku i nadati se porazu Portugala od Poljske.

Treći meč u grupi izabranici Adisa Bećiragića odigrat će 16. augusta protiv Mađarske od 21,00 sati, a isti dan igra se i meč Poljska – Portugal.

Prve prve dvije selekcije iz naše grupe plasirati će se u polufinale, gdje će igrati sa najbolja dva tima iz grupe A (Češka, Izrael, Estonija, Sjeverna Makedonija).

Pobjednik turnira ide u kvalifikacije za Olimpijske igre.