Petak, 3. Maja 2024.

Fantastično poluvrijeme bh. dječaka: Musa, Sikiraš, Čampara dominiraju!

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je sjajno poluvrijeme u finalu Evropsko prvenstva u Litvaniji. Susret protiv domaće selekcije naši dječaci otvorili su izvrsno. Nakon prvog dijela igre, rezultat je bio 50:37.

Držali smo većim dijelom poluvremena i do deset poena viška, ali su Litvanci do kraja ipak zbili redove i sustigli naš tim, ali furioznih nekoliko minuta uoči velikog odmora, ponovo je našima donijelo veliku, sjajnu prednost.

Ponovo je sjajan bio Džanan Musa s 22 poena, ali sjajno su ga pratiliSikiraš i Čampara.

U nastavku bh. reprezentacija ima težak posao da sačuva prednost i stigne do zlatne medalje pred više od 5.000 domaćih navijača. (Radiosarajevo.ba)