Srijeda, 8. Maja 2024.

Mladost iz Soline pobjednik Kupa grada Tuzle (FOTO)

Na stadionu u Bukinju jučer se odigralo finale Kupa grada Tuzle, u kojem su snage odmjerili Mladost iz Soline i OFK Tuzla Paša Bunar, a boljim izvođenjem penala trofej je osvojila ekipa Mladosti iz Soline.

Nakon 90. minuta igre rezultat je bio 2:2. Ekipa Tuzle je povela pred sami kraj prvog poluvremena autogolom Senudina Sarajlića da bi svoju prednost udvostručili golom Mirze Porčića. Ipak, momci iz Soline smanjuju rezultat na 1:2 golom Sarajlića da bi konačnih 2:2 postavio Rusmir Ibrahimović u 90. minuti susreta.

Poslije izvođenja penala rezultat je glasio 4:2 za Mladost iz Soline. Heroj ekipe iz Soline bio je golman Aldin Djedović koji je uspio odbraniti dva penala i na taj način uveliko je pomogao svojoj ekipi da dođe do trofeja. (Ž. S. | Tuzlanski.ba)