Dva gola sjajnog Džeke, Roma slavila protiv Napolija (VIDEO)

Napoli je u derbi utakmici 27. kola italijanske Serije A ugostio Romu i doživio težak poraz izgubivši 2:4.

Domaći su odlično otvorili susret i poveli već u šestoj minuti preko Insignea. Ipak, minutu kasnije Under pogađa za 1:1.

U 26. minuti Edin Džeko majstorski postiže pogodak glavom i donosi Romi prednost od 1:2.

Džeko je u 73. minuti sjajnim udarcem povećao vodstvo na 1:3, da bi Perotti u 79. minuti četvrti put matirao Reinu.

Napoli je do kraja utakmice uspio smanjiti na 2:4 golom Mertensa (92. minuta).

Džeko je proveo svih 90 minuta na terenu u timu Rome i trenutno je na brojci od 13 golova u Seriji A.

Poslije ovog poraza, Napoli je ostao prvi s 69 bodova, ali sada ima samo bod više od Juventusa te utakmicu više.

S druge strane, Roma je treća s 53 osvojena boda. (Reprezentacija.ba)