Nedjelja, 5. Maja 2024.

Pobjedio u meču života: Marin Čilić osvojio US OPEN!

Marin Čilić u New Yorku odigrao je historijsko finale US Opena protiv Keija Nishikorija iz Japana.

• us-open-osvajaci
  • Marin Čilić ostvario je historijski uspjeh za Hrvatsku, u finalu je dominantnom igrom osvojio Grand Slam titutlu, prvu nakon legendarnog wimbledonskog trijumfa Gorana Ivaniševića 9. jula 2001. godine.

Goran Ivanišević je večeras bio uz Čilića na klupi i uveliko je zaslužan za njegovu “eksploziju”. Čilić je do finala došao praktički savršenim pobjedama protiv Berdycha i Federera. S druge strane stoji Japanac Kei Nishikori, koji je do finala skinuo skalpove trojici Top 10 igrača – Raoniću, Wawrinki i Đokoviću.

Tri seta su bila sasvim dovoljna da Marin ostvari historijski uspjeh, prva dva seta riješio je u svoju korist rezultatom 6:3 i 6:3, odličan servis poslužio je i u trećem setu gdje je Marin sjajnom igrom i servis bombama i projektilima brzine preko 200 na sat “dokrajčio” Japanca, te i treći set osvojio rezultatom 6:3 i sasvim zasluženo osvojio US Open.