Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Serie A: Džeko pogodio u rimskom derbiju, Inter preuzeo vrh tabele (FOTO/VIDEO)

Italijanska Seria A u svom dvanestom kolu donijela je okršaj Rome naših Džeke i Pjanića protiv Lulićevog Lazija. Na kraju su slavili Rimljani sa 2-0, a Džeko je pogodio u 10. minutu sa bijele tačke, a drugi gol djelo je Gervinha.

Inter je pobjedom u Torinu golom Kondogbie preuzeo vrh tabele sa 27 bodova. Juventus je stizao zaostatak u Empoliju. Maccarone je doveo domaće do prednosti u 19. minutu, a potpuni preokret do kraja prvog poluvremena donijeli su Evra i Mandžukić. Dyabala je u samom finišu meča potvrdio pobjedu Stare Dame.

Frosinone i Genoa podijelili su bodove na Stadio Matusa rezultatom 2-2(Blanchard, DiakitePavoletti, Gakpe). Gilardino je na Renzo Barberi donio pobjedu Palermu nad Chievom . Identičnim rezultatom Sansone je pogodio za trenutnu petu poziciju Sassuola protiv fenjeraša Carpija.

Dvanaesto kolo će biti kompletirano utakmicama Napoli-Udinese(18:00h) i Sampdoria-Fiorentina (20:45h).