Petak, 3. Maja 2024.

Rukometaši Slobode savladali turski Spor Toto i na korak su do historijskog uspjeha

Rukometaši tuzlanske Slobode večeras su u velikoj dvorani Mejdana u okviru trećeg kola EHF Evropskog kupa za muškarce savladali ekipu Spor Toto iz Ankare rezultatom 34:25.

Crveno-crni su i prije susreta vjerovali da neće biti lako, što se pokazalo već u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 15:17 u korist gostiju.

U drugom poluvremenu domaći rukometaši zaigrali su dosta motivisanije i razigranije što se ubrzo isplatilo, nakon što je sustignut rezultatski deficit, razlika se iz minute u minutu povećavala, pa je na kraju semafor pokazao +9 golova zalihe za revanš susret u Ankari.

Ukoliko rukometaši Slobode uspiju sačuvati prednost i proći dalje, dočekat će evropsko proljeće u EHF kupu ali i zabilježiti historijski uspjeh za bh. rukomet.

Najefikasniji u redovima Tuzlaka bio je Mario Pavlak sa sedam golova, šest je postigao i Marino Gabrieri. Goran Anđelić je na golu skupio 15 odbrana.

Kod turske ekipa raspucan je bio Ozan Erdogan sa sedam postignutih pogodaka. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)