Subota, 11. Maja 2024.

Prvi bh. takmičar na Evropskim igrama: Biciklista Crnčević zauzeo 36. mjesto (FOTO)

Prvi bosanskohercegovački takmičar koji je nastupio na Evropskim igrama u azerbejdžanskom Bakuu Aleksa Crnčević zauzeo je 36. mjesto u utrci brdskog biciklizma.

• prvi-bh-takmicar-na-evropskim-igrama-biciklista-crncevic-zauzeo-36-mjesto-aleksa-crncevic-2015-001
  • Na startu utrke na stazi “Velopark”, 20-godišnji Banjalučanin imao je startnu poziciju 41. od ukupno 45. takmičara.

Prva tri mjesta zauzeli su sjajni švicarski takmičari. Zlatnu medalju osvojio je Nino Schurter u vremenu 1.41,01 sat, drugi je bio Lucas Fluckige) sa 11 sekundi zaostatka, a bronza je pripala Fabijanu Gigeru (1.41,37).

Sjajan dan za švicarski biciklizam uveličale su i žene. Jolanda Neff osvojila je zlato u ženskoj utrci brdskog biciklizma, a srebro Kathrin Stirnemann. (AA)