Srijeda, 1. Maja 2024.

Muzaferija osvojila prve bodove i u superveleslalomu, sutra novi nastup u istoj disciplini

Najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je danas 23. mjesto u utrci superveleslaloma (Super G) u italijanskom La Thuileu sa vremenom 1:03.29, zaostatakom od +2.27 sekundi iza pobjednice utrke domaće skijašice Terese Runggaldier, koja je ostvarila vrijeme 1:1.02.

Druga je bila švicarska skijašica Maloire Blanc sa vremenom od 1:1.16 (+0.14), a treća njena sunarodkinja Jasmina Suter koja je ostvarila vrijeme od 1:1.47 (+0.45.)

U prvoj utrci ove sezone u okviru Europa Kupa Muzaferija je osvojila 8 bodova, startovala je kao 40., a nastupilo je ukupno 80 skijašica iz 11 zemalja, od kojih je 48 završilo utrku.

Ostala sam u prvih 25 skijašica i u ritmu osvajanja bodova, to je najvažnije. Svjesna sam šta me je danas koštalo boljeg plasmana. Na neki način, to uvećava moju ambiciju za sutrašnji nastup,” poručuje Muzaferija, navode iz njenog PR Tima.

Druga Super-G utrka u italijanskom La Thuileu zakazana je za sutra, s početkom u 11.00 sati. (FENA)