Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Muzaferija: Desilo se iznenađenje koje je i mene koštalo

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 31. mjesto na današnjoj utrci superveleslaloma Svjetskog kupa u Val d’Isereu.

Dvadesetčetvorogodišnja Visočanka nije osvojila prve bodove u ovoj sezoni iako je bila vrlo blizu.

Na zahtjevnoj stazi u francuskom skijaškom centru utrku nije završilo čak 26 takmičarki, odnosno  44,8 posto. U toj disciplini to najveći broj odustajanja u Svjetskm kupu još od sezone 1999/2000.

“Teški uslovi na stazi izbacili su i favoritkinje kao što su Lara Gut-Behrami i Mikaela Shiffrin. Ostaje žal za bodovima koje sam izgubila nakon vožnje posljednje skijašice danas. Njen plasman na 23. mjesto je iznenađenje koje je i mene koštalo”, izjavila je Muzaferija, koja nakon kratke pauze u januaru nastavlja takmičenje u Svjetskom kupu.

Pobjednica utrke bila je Italijanka Federica Brignone, drugo mjesto osvojila je Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie (+0.44), a treće još jedna Italijanka Soffia Goggia (+0.59). Elvedina Muzaferija zaostala je za pobjednicom 5,49 sekundi. (FENA)