Četvrtak, 2. Maja 2024.

Zrinjski uvjerljivo slavio protiv Čelika, hat-trick Sabljića

Čelik je večeras u Zenici u duelu 1/16 finala Kupa BiH deklasirana od Zrinjskog rezultatom 0:6 i okončao nastup u ovom takmičenju.

Aktuelni šampion BiH je furiozno ušao u meč i poveo u sedmoj minuti golom Sabljića.

Tri minute kasnije Maglica je iz penala zabio novi gol za goste, da bi Malekinušić u 24. minuti pogodio za 0:3.

Sabljić je u 31. minuti povisio na 0:4, a isti igrač u 35. minuti postiže svoj treći gol na današnjem meču.

Konačnih 0:6 postavlja Mišić u 88. minuti utakmice.

Inače, prethodno su plasman u osminu finala Kupa BiH izborile ekipe Tuzle, Slobode, Sarajeva, Veleža, GOŠK-a, Jedinstva iz Bihaća, Stupčanice, Igmana iz Konjica, Zvijezde 09, Posušja, Laktaša, Slavije te Sloge Meridian

Susreti Radnik Hadžići – Borac te Sutjeska Foča – Široki Brijeg odigrat će se naknadno.