Subota, 27. Aprila 2024.

Zrinjski rutinski savladao Jedinstvo i potvrdio plasman u polufinale Kupa BiH

Mostarski Zrinjski je danas u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH dočekao Jedinstvo iz Bihaća i slavio rutinsku pobjedu.

Zrinjski je u prvom duelu četvrtfinala kao gost slavio protiv Jedinstva u Bihaću sa 1:0, a večeras je u revanšu na svom terenu slavio sa 2:0 i potvrdio prolaz u narednu rundu.

Izabanici Željka Petrovića su od samog starta krenuli ofanzivno i poveli već u četvrtoj minuti.

Strijelac vodećeg gola bio je Mulahusejnović.

Igrala se 27. minuta kada je Lukanović zabio drugi gol za domaće i postavio konačnih 2:0.

Zrinjski je do kraja utakmice imao još nekoliko izglednih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

Momčad Zrinjskog, koja brani trofej Kupa BiH iz prošle sezone, već za vikend igra utakmicu 23. kola PL BiH na svom terenu protiv Željezničara.

Fudbaleri Zrinjskog su trenutno drugi u PL BiH.

Jedinstvo, koje zauzima 12. mjesto u Prvoj ligi FBiH, će tokom narednog vikenda igrati utakmicu 17. kola protiv tuzlanske Slobode.