Četvrtak, 2. Maja 2024.

Željezničar golom Krpića u 94. minuti pobijedio Široki Brijeg

Željezničar je večeras na Grbavici u duelu devetog kola PL BiH savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1 i prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

U prvih 30-ak minuta igre oba tima su imala svoje šanse, ali mreže su mirovale.

Plavi su poveli u 38. minuti. Amoah je sjajno asistirao Štiliću, a ovaj rutinski pogodio za vodstvo Željezničara od 1:0.

Gosti iz Širokog Brijega su do poravnanja stigli u 53. minuti golom Kpana.

Igrala se 74. minuta kada je Željo ponovo mogao povesti, ali Drljo je pogodio prečku.

Krpić je u 85. minuti postigao gol za Plave, međutim glavni sudija je poništio pogodak zbog ofsajda.

Ipak, Krpić je u 94. minuti pogodio i donio važan trijumf timu sa Grbavice.

Fudbaleri Želje su sada sedmoplasirani sa 12 bodova, dok je Široki Brijeg treći sa četiri boda više.

Željezničar u narednom kolu igra najveći bh. derbi protiv Sarajeva. Ekipa Širokog Brijega će na svom terenu ugostiti Igman iz Konjica.