Četvrtak, 2. Maja 2024.

Veliko priznanje: Veznjak Zrinjskog izabran za najboljeg igrača prvog kola

Veznjak Zrinjskog Zvonimir Kožulj (29) izabran je za najbolje igrača prvog kola grupne faze Konferencijske lige, saopšteno je iz UEFA-e.

Zrinjski je sinoć u Mostaru nakon spektakularnog preokreta pobijedio nizozemski AZ Alkmaar sa 4:3, a upravo je Kožulj bio ključni igrač aktuelnog šampiona BiH.

Bivši reprezentativac U21 BiH je na teren ušao početkom drugog poluvremena kod rezultata 0:3 za goste, a već u 48. minuti je zabio sjajan gol iz slobodnjaka sa 1:3.

Mostarci su u nastavku uspjeli poravnati na 3:3, a Kožulj je u 81. minuti zabio novi gol za Zrinjski i donio historijski trijumf Plemićima.

Inače, Zvonimir je u redove Zrinjskog stigao u julu ove godine.

U tekućoj sezoni odigrao je četiri meča u kvalifikacijama za Ligu prvaka te jednom asistirao.

Kožulj je za omladinske selekcije BiH odigrao pet utakmica, a jednom je nastupio za A reprezentaciju i to 2016. godine u finalu Kirin Kupa protiv Japana.