Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Veliki kiks Fenera u borbi za titulu, nije im pomogao ni gol Edina Džeke

Edin Džeko postigao je 21. gol u sezoni, ali je njegov Fener napravio veliki kiks na svom terenu.

Fener je u duelu 25. kola turske Superlige odigrao samo 2:2 protiv Alanye.

Gosti su šokantno poveli u 12. minuti golom Augusta, da bi Tadić u 49. minuti poravnao na 1:1. Igrala se 59. minuta kada je Tadić asistirao, a Džeko glavom postigao gol za prednost Fenerbahcea.

Bio je to 17. gol Edina u ligi i trenutno je prvi strijelac turskog šampionata. Četiri gola je postigao u Konf. ligi. Ipak, Augusto je u 63. minuti po drugi put večeras matirao Livakovića i ispostaviće se donio veliki bod Alanyasporu.

Džeko je igrao do 86. minute, dok je Rade Krunić proveo svih 90 minuta na terenu u timu Fenera.

Fenerbahce je sada drugoplasirani na tabeli sa 64 boda, a prva Galata ima dva boda više. Alanyaspor se nalazi na 14. poziciji sa 28 bodova.

U narednom kolu Fener gostuje Rizesporu, dok će Alanya dočekati Adanu Demirspor.