Srijeda, 1. Maja 2024.

Velež se porazom od Elfsborga oprostio od Evrope

Velež je večeras na Grbavici pred više od 8.000 gledalaca poražen od Elfsborga sa 1:4 u revanš utakmici trećeg pretkola kvalif. za Konferencijsku ligu i završio takmičenje u Evropi.

Prva utamica u Švedskoj okončana je rezultatom 1:1, pa Elfsborg sa ukupnih 5:2 ide dalje.

Gosti iz Švedske su večeras poveli već u trećoj minuti preko Fricka, da bi Okkels u 16. minuti zabio za 0:1.

• Okkels u 48. minuti postiže novi gol, a četiri minute kasnije Frick pogađa za visokih 0:4.

Prethodno je golman Veleža Bogdanović odbranio penal Romeru, ali je Frick bio najprisebniji i pogodio mrežu gola Veleža.

Počasni gol za Velež zabio je Georgijević u 81. minuti utakmice.

Momčad Elfsborga u play-offu za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige igrat će protiv nizozemskog Feyenoorda.