Četvrtak, 2. Maja 2024.

Velež savladao Posušje i probio se na drugu poziciju

Fudbaleri Veleža savladali su Posušje sa 2:1 u uvodnom meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nakon uspavanke u prvom poluvremenu, prava uzbuđenja uslijedila su u nastavku meča, kada smo zapravo i vidjeli sve što je vrijedno pomena.

Već u 27. sekundi Velež je poveo. Vehabović je ubacio sa desne strane, a Haskić glavom loptu poslao u mrežu.

Na 2:0 povisio je Džafić u 62. minuti koji jednu odbijenu loptu direktno nsa desetak metara šalje u prazan gol.

Činilo se tada da je sve gotovo, ali se Posušje nije predavalo. U 71. minuti Dominik Begić koristi sjajno proigravanje Ericka i smanjuje na 2:1.

U 84. minuti Haskić je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je Kolić odbranio penal napadaču Veleža. Najstrožijoj kazni prethodio je prekršaj Maglice nad Džafićem.

U 89. minuti Posušje je moglo do izjednačenja. Hadžikić je otišao u prazno, ali je Boban otišao previše u stranu, što je dalo vremena Mahmiću da se vrati i otkloni opasnost ispred svoga gola.