Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Velež kod kuće savladao banjalučki Borac, gostima nije sviran čist penal

Odigran je još jedan meč 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Velež je na domaćem terenu savladao Borac rezultatom 2:0.

Domaći su poveli već u 5. minutu igre pogotkom Nermina Haskića, već tada donijevši ogromno slavlje svojim navijačima.

• Šest minuta kasnije desila se jedna od najbizarnijih situacija u Premijer ligi BiH.

Naime, napadač Borca Mrkaić je šutirao, golman Veleža je odlično odbranio, a u nastavku akcije fudbaler domaćih Ćuković je iz samo njemu poznatih razloga uzeo loptu u ruke.

Pomoćni sudija prvobitno nije signalizirao ofsajd i svi su očekivali da će glavni arbitar Antoni Bandić pokazati na bijelu tačku.

Ipak, njegov pomoćnik je nekoliko trenutaka kasnije podigao zastavicu, iako je bilo evidentno da ofsajda nije bilo na samom početku akcije Borca.

U 72. minutu dosuđen je i jedanaesterac za ekipu Veleža, a za vodstvo od 2:0 sigurno pogađa Nemanja Anđušić.

Sa nova tri boda, Velež se nalazi na četvrtom mjestu na tabeli, ostavljajući iza sebe Široki Brijeg i Željezničar.

Borac je i dalje drugoplasirana ekipa sa 52 osvojena boda.

U narednom, 30. kolu Premijer lige BiH, Velež gostuje ekipi Željezničara, dok Borac dočekuje Sarajevo u Banja Luci.