Petak, 3. Maja 2024.

Uspješan povratak na Tušanj: Sloboda zasluženo savladala Leotar

U okviru 22. kola na stadionu Tušanj u Tuzli nakon devet mjeseci Sloboda je dočekala Leotar te slavila pobjedu rezultatom 2:1.

Sloboda je od samog početka susreta preuzela inicijativu te nametnula svoj tempo igre.

Već u 6. minuti susreta gostujući igrači ruše Vranješa u kaznenom prostoru, isti igrač uzima loptu i sa bijele tačke dovodi Slobodu u vodstvo za veliku radost na tribinama. Nakon postignutog gola igrala se bazirala na sredini terena uz veći posjed lopte domaćih fubalera, prvo poluvrijeme okončano minimalnim vodstvom Slobode 1:0.

Početkom drugog poluvremena izabranici Adnana Jahića gostima su dali do znanja da ne misle mijenjati taktiku, a takva igra se isplatila već u 52. minuti susreta. Husejinović je sjajno prošao po desnoj strani i dobro centrirao, a  Ognjen Vranješ glavom postiže drugi pogodak na susretu za vodstvo Slobode 2:0.

U 85. minuti susreta gosti smanjuju prednost slobode. Pogodak za Leotar postigao je Ačimović.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su fudbaleri Slobode slavili pobjedu rezultatom 2:1, te su osvojili izuzetno važna tri boda koja će im omogućiti bijeg sa dna tabele. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)