Četvrtak, 2. Maja 2024.

UEFA Liga nacija: Hrvatska u Osijeku neočekivano poražena od Austrije s 0:3

Nogometna reprezentacija Hrvatske večeras je u prvom kolu grupe 1 UEFA Lige nacija (“A” divizija) na stadionu Gradski vrt u Osijeku neočekivano poražena od selekcije Austrije rezultatom 0:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su poveli u 41. minuti golom Marka Arnautovića, a prednost su uduplali u 54. preko Michaela Gregoritscha, da bi Marcel Sabitzer tri minute kasnije postavio konačnih 3:0 za Austriju.

Nogometaši Hrvatske su u nastavku pokušali doći do pogotka, ali se rezultat nije mijenjao pa su Austrijanci odnijeli sva tri boda.

Trener Ralf Rangnick je ovom pobjedom protiv Hrvatske uspješno debitovao na poziciji selektora Austrije.

U istoj grupi 1 još se nalaze Francuska i Danska čiji duel je večeras u Parizu završen rezultatom 1:2.

U grupi 4, reprezentacija Belgije je večeras kao domaćin u Briselu deklasirana od Holandije rezultatom 1:4. Strijelci za Holanđane bili su Steven Bergwijn, Denze Dumfries i dva puta Memphis Depay. Utješni pogodak za Belgijance u sudijskoj nadoknadi postigao je Michy Batshuayi.