Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Tuzla City slavio protiv Posušja, Sloboda podijelila bodove s Leotarom

U okviru 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Tuzla City je na domaćem terenu savladao Posušje rezultatom 3:1.

Prvi su poveli gosti u 8. minutu preko Dejana Georgijevića, a do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen.

Tuzlanski tim izjednačio je u 61. minutu pogotkom Irfana Hadžića, a zatim su uslijedila još dva pogotka.

Eldin Mehmedović zatresao je mrežu šest minuta kasnije za 2:1, a konačan rezultat susreta postavio je Mićo Kuzmanović u 72. minutu.

Tuzlanska Sloboda je gostovala u Trebinju, gdje je bodove podijelila s Leotarom, a susret je protekao bez pogodaka.

Leotar je završio meč sa igračem manje jer je Georgijev u drugoj minuti sudijske nadoknade dobio drugi žuti karton.

Osvojivši bod u Trebinju, crveno-crni su dospjeli na 11. mjesto na tabeli, ostajući i dalje u opasnoj zoni.

U narednom, 29. kolu Premijer lige BiH, Sloboda na Tušnju dočekuje gradskog rivala što će biti izuzetno bitan meč za obje ekipe u borbi za opstanak u društvu najboljih. (Tuzlanski.ba | FOTO: Blicko Junior)