Nedjelja, 5. Maja 2024.

Tuzla City se oglasio nakon poništenog gola na Koševu: “I šta ćemo sad?”

Sarajevo je jučer na svom Koševu savladalo Tuzlu City sa 1:0. Pored gola Avramovskog, meč su obilježile sudijske greške.

Glavnog sudiju, Ermina Sivca i drugog pomoćnika, Davora Vukašinovića, sasvim sigurno da očekuje velika kazna.

Tuzla City je danas objavio izvještaj s utakmice uz naslov Plavi izjednačili, ali ostali bez boda na Koševu.

Uz to su dodali i opis “I šta ćemo sad?”.

U 72. minuti Tuzla Cityju je poništen čist pogodak. Šerbečić je dodao do igrača Tuzle, ali je pomoćnik podigao ofsajd na opće zaprepaštenje svih, pa čak i navijača Sarajeva.

• Tuzla je iz te situacije postigla pogodak, ali je Sivac poništio isti. Očekivalo se da će putem svog audio sistema ipak potvrditi gol, ali se to nije desilo.

I prvi pomoćnik na meču, Tarik Mulasmajić, je pravio greške. U prvom poluvremenu je dosudio nedozvoljenu poziciju igraču Tuzla Citya iako nije postojala.

• Potom je Ziljkiću digao zastavicu iako je igrač Sarajeva bio na svojoj polovici, a pred kraj meča poništio je i gol Oliveire zbog ofsajda koji također nije postojao.