Četvrtak, 2. Maja 2024.

Tri gola na Tušnju: Tuzla City pobijedila Željezničar

Tuzla City je na Tušnju u susretu 16. kola Premijer lige BiH deklasirao Željezničar rezultatom 3:0.

Već u 30. sekundi Nukić je pogodio za prednost Tuzle, da bi isti igrač u četvrtoj minuti zabio udvostručio vodstvo. Igrala se 32. minuta kada je Bihorac po treći put matirao nemoćnog Muftića.

Osim tri postignuta pogotka, fudbaleri Tuzle su u prvom poluvremenu propustili još pet velikih šansi. Tuzla je i u nastavku utakmice imala dvije fenomenalne prilike, ali Želju je u oba navrata spasio golman Muftić.

Do kraja susreta je bilo još prilika na obje strane, ali rezultat je ostao 3:0 za Tuzla City.

Ekipa Tuzla City  je trenutno pretposljednja sa 13 bodova, dok je Željezničar sedmi sa šest bodova više.

U narednom kolu Tuzla igra protiv Širokog, a Željezničar će na Grbavici dočekati Velež.