Utorak, 14. Maja 2024.

Treći poraz Slobode: Crveno-crni poraženi od Slavije sa 2:1

U petom kolu BH Telecom Premijer lige BiH fudbaleri Slobode doživjeli su poraz na stadionu u Foči od ekipe Slavije.

Prvih 20 minuta utakmice proteklo je izjednačeno sa nekoliko prilika na obje strane, nakon toga ekipa Slavije oslobodila se pritiska i u potpunosti preuzela terensku incijativu dok su igrači Denisa Sadikovića nešto više pokušavali da naprave iz kontranapada.

Prvih 45 minuta utakmice mreže su ostale netaknute. Bolju igru Slavija je krunisala golom u 53. minuti kada je sjajno Radosavljević izveo korner, a glavom pogodio Nemanja vejnović za 1:0.

Ofanzivna igra igrača Slavije isplatila se i u 69 minuti kada uslijedila uigrana kontra Slavije u kojoj su učestvovali Karić, Ivanovič i Prodanović. Ovaj posljednji je šutirao šutirao precizno sa nekih 16 metara u donji desni ugao Fejzića.

Pred sami kraj utakmice fudbaleri Slobode su preko rezerviste Mujkića došli do gola u 87 minuti koji je pogodio za konačnih 2:1. U narednom šestom kolu Sloboda na Tušnju pred svojom publikom dočekuje Zrinjski iz Mostara. (Tuzlanski.ba)