Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Treća vezana pobjeda za mirnu završnicu: Sloboda na Tušnju savladala Olimpik

Sloboda je u 29. kolu Premijer lige savladala Olimpik na Tušnju sa 2:0 i Tuzlaci su praktički riješili sve brige oko ostanka u Premijer ligi BiH.

U 5. minuti  Mujagić je iskosa šutirao sa nekih 20 metara, ali je lopta završila malo iznad gola.

U 13. minuti Jusić pogađa glavom nakon kornera koji je izveo Predragović! Stoper Slobode je neometan skočio u petercu i zatrešao mrežu gostiju.

U 19. minuti Predragović je postigao gol za Slobodu, ali je poništen zbog navodne nedozvoljene pozicije Mujagića.

U 82. minuti Olimpik je imaju najveću priliku za poravnanje Prvo je Cruz lijepo prošao pored nekoliko čuvara nakon čega šutira, a lopta od blok dolazi do Mahira Karića koji iz sjajne pozicije šutira ali Golubović brani.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Đorđić je povukao loptu, uposlio Roberta Miškovića koji mirno posprema loptu u mrežu za svoj prvi gol u sezoni i drugi na susretu.

Crveno-crni su zabilježili treću uzastopnu pobjedu kojom su praktično osigurali ostanak u društvu najboljih i u narednoj sezoni. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)