Nedjelja, 5. Maja 2024.

Tahirović se vratio u startnu postavu Ajaxa, Hadžiahmetović nastupio u šokantnom porazu Bešiktaša

Benjamin Tahirović (20) se vratio u startnu postavu Ajaxa i igrao od prve minute protiv AEK-a u duelu drugog kola grupe B Evropa Lige.

AEK i Ajax su odigrali 1:1, a Tahirović je na terenu proveo 84. minute.

Bio je to osmi nastup našeg reprezentativca ove sezone u dresu Ajaxa, a u prethodna dva ligaška meča bio je na klupi.

Momčad Ajaxa je do prednosti stigla u 30. minuti kada je Bergwijn iz penala zabio za 0:1.

Ipak, Vida je u 74. minuti izjednačio i donio bod AEK-u.

U drugom susretu ove grupe fudbaleri Marseillea i Brightona odigrali su 2:2.

• Amir Hadžiahmetović (27) odigrao je svih 90 minuta u šokantnom porazu Bešiktaša od Lugana sa 2:3 u duelu drugog kola grupe D Konferencijske lige.

Ekipa Bešiktaša je povela u 27. minuti, a gol je zabio Aboubakar.

Isti igrač je u 52. minuti ponovo zatresao mrežu golmana gostiju.

Bešiktaš je od 61. minute igrao sa igračem manje jer je Rosier morao izaći van igre zbog dva žuta kartona.

Gosti su brojčanu prednost iskoristili u 81. minuti kada je Alisera smanjio na 2:1.

Pet minuta kasnije Vladi je postigao drugi gol za Lugano, a u 90. minuti Bailly autogolom postavlja konačnih 2:3.

Bodo Glimt je u drugoj utakmici ove grupe izgubio na svom terenu od Club Bruggea sa 0:1.