Utorak, 30. Aprila 2024.

Tahirović igrao od prve minute u sjajnom susretu Ajaxa i Marseillea, Gazibegovićev Sturm poražen

Zmajevi su večeras zabilježili nastupe u okviru Evropskih utakmica.

Ekipe Ajaxa i Marseillea odigrale su 3:3 u fantastičnom duelu prvog kola grupe B Evropa Lige.

Naš Benjamin Tahirović (21) igrao je do 46. minute za Ajax, a njegov tim je već nakon 20 minuta igre imao dva gola prednosti.

Prvo je Forbs u devetoj minuti zabio za 1:0, da bi Berghuis u 20. minuti postigao novi gol.

Ipak, Marseille je u 23. minuti smanjio preko Claussa, a Aubameyang u 38. minuti pogađa za 2:2.

Ajax je u 52. minuti ponovo poveo i to zahvaljujući golu Taylora.

Konačnih 3:3 postavlja Aubameyang u 78. minuti.

Fudbaleri Atalante su u utakmici prvog kola grupe D Evropa Lige pobijedili Rakow rezultatom 2:0. Sead Kolašinac (29) nije ulazio u igru u timu Atalante, dok je Adnan Kovačević (30) proveo svih 90 minuta na terenu u poraženom timu. Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Atalanta u nastavku dva puta zatresla mrežu golmana Rakowa za pobjedu od 2:0.

U drugoj utakmici grupe D Sturm je u Grazu izgbuio od portugalskog Sportinga sa 1:2. Jusuf Gazibegović (23) je počeo utakmicu od prve minute u timu Sturma, a zamijenjen je u 89. minuti.