Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Šok za Dedića i Salzburg u 92. minuti za oproštaj od Evrope

Salzburg našeg Amara Dedića (21) poražen je u zadnjem kolu grupe D Lige prvaka od Benfice sa 1:3 i oprostio se od Evrope.

Dedić je odigrao cijelu utakmicu sa kapitenskom trakom na poziciji lijevog beka, a njegov tim je na kraju osvojio zadnje mjesto jer je imao slabiji međusobni duel od trećeplasirane Benfice.

Gosti iz Lisabona su poveli u 32. minuti kada je Di Maria zabio gol direktno iz kornera. U prvoj minuti sudijske nadoknade Rafa Silfa pogađa za 0:2.

Salzburg je smanjio rezultat na 1:2 u 57. minuti, a strijelac je bio Sučić.

Konačnih 1:3 za Benficu postavlja Cabral u 92. minuti utakmice.

Fudbaleri Intera su u drugom meču ove grupe odigrali 0:0 protiv Real Sociedada.

Real Sociedad je osvojio prvo mjesto u grupi sa 12 bodova, isti broj bodova imao je i drugi Inter, a Benfica i Salzburg su osvojili po četiri boda.

Momčadi Real Sociedada i Intera idu u osminu finala Lige prvaka, Benfica će igrati u 1/16 Evropa Lige, dok je Salzburg okončao svoj evropski put.