Četvrtak, 2. Maja 2024.

Slobodi bod na Bilinom polju protiv Čelika

Fudbaleri Slobode u okviru 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH gostovali su u Zenici kod ekipe Čelika gdje su svih 90 minuta mreže mirovale u skromnoj fudbalskoj predstavi.

Prvih pola sata igre publika sa tribina Bilinog polja kao i gledaoci pored malih TV ekrana nisu bili u prilici da gledaju dopadljiv i dinamičan fudbal sa izglednim prilikama za postizanje gola.

Ipak, Sloboda je uspjela prva konkretno da zaprijeti u 33. minuti kada je Hodžić uposlio Bekrića čiji udarac brani Pavlović, a zatim se Muratović našao u šansi, međutim Brekalo je izbacio loptu sa gol-linije.

Nakon prvog poluvremena na stadionu Bilino polje u Zenici u meču između Čelika i Slobode mreže su mirovale.

• Na samom početku drugog dijela igre oba stratega su odlučila posegnuti za izmjenama u svojim ekipama. Tako su kod Čelika u igru ušli Jamak i Mahmutović umjesto Aganspahića odnosno Grahovca, dok je u redovima Slobode Livančić zamijenio Beganovića.

Domaći su tek u 57. minuti imali jednu dobru priliku kada je šutirao Mahmutović ali nije bilo promjene rezultata.

Prve minute drugog poluvremena obilježila je nešto ofanzivnija igra Čelika ali bez opasnijih prijetnji po gol Lakića.

U stopostotnoj prilici da postigne pogodak našao se Samir Bekrić u 68. minuti, igrač Slobode odlično je šutirao ali Pavlović, golman Čelika sjajno je intervenisao i otklonio opasnost.

Čelik je brzo uzvratio preko Jamaka nakon čijeg pokušaja lopta odlazi pored gola Slobode.

Domaći fudbaleri pokušavali su u posljednjih desetak minuta utakmice da izvrše pritisak na gol Slobode ali nisu imali konkretna rješenja pa je tako meč u Zenici okončan 0:0 i podjelom bodova.

Sloboda će i naredna dva kola biti gost.

Narednu utakmicu tim Mileta Lazarevića igra u Bijeljini protiv Radnika, a zatim putuju na Peceru gdje će snage odmjeriti sa Širokim Brijegom.

Čelik: Pavlović, Brekalo, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Grahovac, Žuna, Aganspahić, Isić, Perišić, Fabian.

Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Al.Bekić, Muratović, Martelat.