Petak, 3. Maja 2024.

Sloboda povela ali Zrinjski preokrenuo i slavio ubjedljivu pobjedu

Sloboda je u Čitluk doputovala sa pozicije u kojoj su bodovi izuzetno bitni za ostanak u ligi.

U prvoj utakmici 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je u Čitluku bio domaćin Slobodi i na kraju slavio pobjedu rezultatom 4:1 nakon preokreta.

Golman Zrinjskog je bio taj koji je skrivio prvi gol na utakmici. Poigravao se u osmoj minuti, a Maksimović to koristi i pogađa za 0:1.

Nije dugo trajala radost Tuzlaka. Šest minuta kasnije Bekić centrira, a Sabljić pogađa za poravnanje.

Prskalo se u 28. minuti ušetao pored loše odbrane Slobode pred gol, dodao Malekinušiću, a ovaj pogađa za preokret.

Treći gol u mreži Slobode u 57. minuti. Malekinušić je ovaj put bio u ulozi asistenta, a Bilbija iz voleja sjajno pogađa gol crno-crvenih.

Dotukao je Zrinjski goste u 84. minuti. Jukić je uposlio Ilinkovića, ovaj je vidio Kiša, ostavlja mu povratnu a ovaj napadač sjajno pogađa sa nekih 15 metara.

Treba istaći da je u ovoj utakmici Nemanja Bilbija zaradio žuti karton zbog kojeg neće moći igrati u narednom kolu.

Zrinjski je prvi nakon ove utakmice sa 72 boda, 20 više od Borca, no još u 29. kolu je obezbijedio novu titulu. Sloboda je pretposljednja s 29 bodova, no može pasti i na posljednje mjesto ako Leotar slavi protiv Igmana.

U narednom kolu prvak Zrinjski će u goste kod dobojske Sloge, dok će Sloboda na Tušnju biti domaćin Širokom Brijegu.