Subota, 27. Aprila 2024.

Skandal na Koševu: Igrači Sarajeva napustili teren u finišu utakmice

Revanš utakmica četvrtfinala Kupa BiH između Sarajeva i Borca prekinuta je u 92. minuti kod rezultata 1:2 za goste.

Domaći igrači su napustili teren izrevoltirani suđenjem Matea Muse iz Čitluka nakon što je dosudio jedan prekršaj u korist Borca, a na travnjak najvećeg bh. stadiona sišao je vlasnik FK Sarajevo Ismir Mirvić koji je imao svašta za reći glavnom arbitru.

Inače, prva utakmica u Banjoj Luci okončana je rezultatom 0:0, pa će Borac nastaviti put ka duploj kruni.

Ekipa Sarajeva je mogla povesti u 11. minuti, ali se Mustafić nije najbolje snašao u izglednoj situaciji.

Dvije minute kasnije Kyeremeh je zaobišao golmana Borca, šutirao, međutim Ćelić je spasio goste sjajnom interevencijom sa gol linije.

Kazna je stigla u 23. minuti kada je Marčetić zabio fantastičan gol za prednost Borca.

Sarajevo je do poravnanja stiglo u 55. minuti. Glavni sudija Mateo Musa jedosudio penal nakon prekršaja Herrere nad Mustafićem, sa siguran sa bijele tačke bio je Čataković.

Ipak, večeras sjajni Marčetić u 60. minuti postiže drugi pogodak za Borac.

Domaći su od 64. minute igrali sa igračem manje jer je Oliveira dobio direktan crveni karton.

Spomenimo da je Sarajevo okončalo duel sa sedam žutih kartona, dok je glavni sudija gostima pokazao dvije javne opomene.