Četvrtak, 2. Maja 2024.

Sheffield se pohvalio Anelovim potezom protiv Chelsea

Sheffield United se na društvenim mrežama pohvalio sjajnim potezom našeg Anela Ahmedhodžića (25) u meču Premiershipa protiv Chelsea.

Duel je okončan rezultatom 2:2, a Anel je u drugom poluvremenu fantastično intervenisao ispred gostujućeg napadača Jacksona.

Anel je klizećim startom izbacio loptu i praktično spasio čist pogodak.

Bh. stoper je protiv Chelsea na terenu proveo svih 90 minuta te od Sofascore dobio ocjenu 7.0. Sedam puta je otklonio opasnost ispred svog gola te imao sedam dobijenih duela.

Inače, Ahmedhodžić je ove sezone odigrao ukupno 26 utakmica te zabio jedan gol.

Ugovor sa Sheffield Unitedom ima do 30. juna 2026. godine. Njegova trenutna tržišna vrijednost iznosi 18 miliona eura.

Spomenimo da je Sheffield United posljednji u Premiershipu sa samo 16 bodova i ima male šanse za opstanak u društvu najboljih.

Anel i saigrači zaostaju devet bodova za Nottingham Forestom koji se nalazi na 17. mjestu, a ta pozicija garantuje opstanak u Premiershipu.