Subota, 4. Maja 2024.

Sarajevo u derbiju kola pobijedilo Zrinjski

Zrinjski i Sarajevo su u Čitluku odigrali fantastičan derbi u okviru 28. kola Premijer lige BiH, a gosti iz Sarajeva su slavili sa 2:3.

Sarajevo je povelo u 14. minuti golom Oliveire. Brazilac je u 35. minuti bio blizu novog gola, ali je pogodio stativu.

Zrinjski je uspio poravnati rezultat u 44. minuti, a gol je postigao Ćuže.

Ekipa Sarajeva u 52. minuti ponovo dolazi u prednost. Kyeremeh je sjajno prošao po desnoj strani, asistirao Varešanoviću, a ovaj zatresao mrežu.

Varešanović je u 63. minuti fenomenalno uposlio Oliveiru, a Brazilac zabija svoj drugi gol u današnjem derbiju.

Osam minuta kasnije Zrinjski je preko Sučića pogodio prečku.

Igrala se 84. minuta kada je Jukić matirao Dizdarevića i smanjio na 2:3.

Zrinjski je pokušao do kraja zabiti gol i osvojiti bod, ali promjene rezultata nije bilo.

Zanimljivo da je Zrinjski do ovog meča imao čak 16 uzastopnih pobjeda.

Mostarci su lideri na tabeli sa 66 bodova i imaju 17 bodova više od drugog Borca.