Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Sarajevo sve bliže plasmanu u Evropu, na Koševu savladali Široki Brijeg

Sarajevo je večeras na Koševu u sjajnom susretu 29. kola Premijer lige BiH pobijedilo Široki Brijeg rezultatom 2:1.

Domaći su sjajno otvorili utakmicu i poveli već u drugoj minuti. Kyeremeh je asistirao, a Oliveira zabio za 1:0.

Ipak, Široki dolazi do poravnanja u 23. minuti preko Radića.

Sarajevo je u 38. minuti moglo ponovo do prednosti, ali Oliveira je pogodio prečku.

U nastavku meča Sarajevo je imalo nekoliko velikih šansi, međutim gosti su se uspješno branili sve do samog finiša.

Igrala se 84. minuta kada je Dal Varešanović glavom pogodio za trijumf Bordo tima u derbiju.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda tima koji sa klupe predvodi Mirza Varešanović.

Ekipa Sarajeva je trenutno treća na tabeli sa 48 bodova i ima četiri boda više od četvrtog Širokog.

Treće mjesto garantuje plasman u Evropu.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Borcu, a Široki će dočekati Posušje.