Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Sa tri gola na susretu Džeko se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Icardijem

Edin Džeko postigao je postigao nova dva pogodka za svoj Fenerbahče, ovoga puta na gostovanju Pendiksporu u 10. kolu turske Superlige.

Fener nastavlja sa sjajnim partijama, a Edin Džeko sa novim golovima.

Danas je postigao nova dva gola za svoj klub. Džeko je pogodio u 63. minuti nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 63. minuti utakmice za 0:3, a potom u 77. minuti na asistenciju Kadioglua i svoj drugi a četvrti pogodak na susretu. U 87. minuti na novu asistenciju Kadioglula, Edin sjajno šutira uz prvu stativu i postiže treći pogodak na susretu za ukupnih i konačnih 5:0.

To je za našeg reprezentativca već deseti pogodak turskoj Superligi, što je dovoljno da se izjednači na prvom mjestu liste strijelaca skupa sa Maurom Icardijem.

Uz to, Džeko ima i dvije asistencije u Superligi ove sezone. Fenerbahče će do sada u turskoj ligi ima maksimalni učinak.