Četvrtak, 9. Maja 2024.

Rumuni i Švicarci podijelili bodove (VIDEO)

Rumunjska na Euru nije pobijedila u zadnjih 14 utakmica. Posljednju pobjedu pamte iz 2000. protiv Engleza. Nadali su se da bi protiv neuvjerljive Švicarske mogli prekinuti ‘crni‘ niz.

Prvi su zaprijetili Švicarci. Seferović se našao u sjajnoj šansi za vodstvo Švicaraca. Ostao je sam na desetak metara od rumunskog gola i pucao pored. Ne ide ga na ovom turniru, protiv Albanije je također promašivao zicere.

Nakon toga još jedan promašaj Seferovića. Tatarusanu ga je zaustavio odbranom nogom.

U 17. minuti penal za Rumuniju. Lichsteiner je povukao Keserua i ruski sudac nije imao dileme i odmah pokazao na penal.

Stancu je realizirao svoj drugi penal na turniru, Sommer je bio totalno nemoćan. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Rumuna od 1:0.

U 57. minuti Švicarci postižu gol za izjednačenje. Švicarski napadač Admir Mehmedi pokazao je svom kolegi Seferoviću kako se šutira u dobrim prilikama. Zakucao je jednu odbijenu loptu u mrežu Tatarusanua, Švicarska se vratila u utakmicu.

Do kraja utakmice redale su se prilike i na jednoj i na drugoj strani, ali je na kraju ostalo 1:1.

Skupina A: Rumunija 1:1 Švicarska (Stancu/Mehmedi) (Tuzlanski.ba)