Utorak, 14. Maja 2024.

PSV osvojio holandski šampionat tri kola prije kraja sezone

Holandski fudbalski klub PSV Eindhoven pobjedio je Heerenveen rezultatom 4:1 i osvojio holandski šampionat tri kola prije kraja sezone, prenosi Anadolu Agency (AA).

PSV je ove sedmice ugostio ekipu Heerenveena te je pokazavši vrlo ofanzivnu igru savladao protivnika sa visokih 4:1. Golove za PSV postigli su De Jong u 3. i 41. munitu, Depay u 23. te Narsingh u 88. minuti utakmice, a jedini pogodak za goste postigao je Berg u 27. minuti.

Na ulicama Eindhovena večeras se očekuje slavlje navijača holandskog kluba.

PSV Eindhoven tri sedmice prije kraja prve holandske Eredivisie lige uspio je postaviti bodovnu razliku od 10 poena u odnosu na drugoplasirani Ajax. Ovo je 22. osvojeni šampionat Eindhovena, koji je šampionski pehar posljednji put podigao 2008. godine.