Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Posušje pobijedilo Borac: Šest timova u nikada neizvjesnijoj borbi za opstanak

Posušje je u pretposljednjem duelu 31. kola Premijer lige BiH pobijedilo Borac rezultatom 1:0 i napravilo veliki korak ka opstanku.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, a trenutak odluke se dogodio u nastavku meča.

Igrala se 73. minuta kada je Brković zabio za veliku pobjedu Posušja.

Momčad Posušja je nakon ove pobjede deveta sa 34 osvojena boda i ima tri boda više od Leotara koji je na 11. mjestu.

Pozicija na kojoj je Leotar vodi u niži rang.

S druge strane, Borac je drugi sa 55 bodova i već je osigurao plasman u kvalifikacije za Konf. ligu.

Posušje u narednom kolu gostuje Željezničaru, a Borac će dočekati Slogu Meridian.

Po svemu sudeći borba za opstanak u posljedna dva kola će biti nikada neizvjesnija a čak šest klubova “spašavat će glavu” najvjerovatnije do posljednjeg sudijskog zvižduka.