Subota, 27. Aprila 2024.

Pogledajte sažetak utakmice Sloboda – Željezničar

Fudbaleri tuzlanske Slobode plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon jučerašnje pobjede nad sarajevskim Željezničarom rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke u 83. minuti postigao je Tarik Kapetanović, koji je efektno pogodio mrežu Željezničara rezantnim šutem sa oko 25 metara.

Sloboda je tako vezala devetu pobjedu u svim takmičenjima, a Željezničar peti poraz.

Bio je ovo duel ekipa iz nižeg i višeg ranga, ali se razlika u kvaliteti nije primjetila. Šta više tim Zlatana Nalića imao je terensku inicijativu, a gosti iz Sarajeva nisu uspjeli stvoriti niti jednu povoljnu priliku za gol.

S druge strane Sloboda je prijetila preko Muharema Ćivića i Harisa Dilavera. No, sve do 83. minute mreža se nije tresla, a erupciju oduševljenja na Tušnju donio je Kapetanović golom koji će se dugo pamtiti.

U finišu je Željezničar pokušao doći do izjednačenja, ali igrači iz Sarajeva nisu uspjeli u toj nakani. Sloboda je slavila veliku pobjedu i plasirala se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.