Subota, 18. Maja 2024.

Park Prinčeva se naklonio velikanu: Oproštaj Ibrahimovića od PSG-a

Paris Saint-Germain je u posljednjem kolu ubjedljivo trijumfovao nad Nantesom sa 4:0, a Zlatan Ibrahimović je bio strijelac dva gola.

Ibrahimović je u 17. minuti doveo Parižane u vodstvo. Do kraja prvog dijela, Lucas je u 43. minuti povećao vodstvo domaće ekipe na 2:0.

U 52. minuti Marquionos postiže gol za 3:0, a onda u 89. minuti postiže svoj drugi pogodak na susretu.

Koliko navijači PSG-a vole Ibrahimovića, dovoljno pokazuje i detalj iz 10. minute kada se cijeli stadion digao na noge i aplaudirao ovom velikanu koji je nakon drugog pogotka izašao iz igre uz ovacije publike na stadionu.

Ibrahimović ima ponude iz skoro svih krajeva svijeta, a gdje će popularni Ibra nastaviti karijeru odlučiti će on lično.

U medijima se spominjala čak i daleka Kina koja je spremna izdvojiti basnoslovnu cifru kako bi ovog napadača privukla da dođe u ovu zemlju gdje je fudbal u ekspanziji.

Tokom četiri sezone koliko je proveo u PSG-u Ibrahimoviće je odigrao 179 utakmica u svim takmičenjima i postigao 154 gola. Prethodno je igrao za Malmo FF, Ajax, Juventus, Inter, Barcelonu i Milan.