Petak, 3. Maja 2024.

Odlična forma: Miralem Pjanić dva puta maestralno asistirao

Miralem Pjanić (33) je u odličnoj formi uoči utakmica reprezentacije BiH protiv Lihtenštajna i Portugala.

Pjanić je danas bio dvostruki asistent u pobjedi Sharjah FC-a nad Rmiratesom od 3:1 u duelu petog kola lige Emirata.

Bh. reprezentativac igrao do 90. minute, a u 10. minuti fantastično asistirao Tagliabueu prednost Sharjaha.

Domaći su poravnali u 36. minuti kada je Lithierry zabio za 1:1.

Ipak, danas sjajni Pjanić u osmoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena ponovo asistira, a Tagliabue postiže svoj drugi gol danas.

Konačnih 3:1 za Sharjah postavlja Marega u 93. minuti.

Pjanić je ove sezone odigrao devet mečeva u svim takmičenjima te pet puta asistirao.

Sharjah je trenutno peti na tabeli sa devet bodova, dok Emirates zauzima 10. mjesto sa pet bodova.