Subota, 27. Aprila 2024.

Odlična forma: Dal Varešanović zabio deveti gol za Rizespor

Rize je u meču 22. kola turske Superlige savladao Trabzon sa 1:0, a junak je bio naš Dal Varešanović (22).

Bh. reprezentativac je u 78. minuti postigao pobjedonosni gol za Rizespor.

Dal nije baš najbolje primio jednu loptu od Gaicha, ali se u nastavku akcije sjajno snašao i poslao loptu u mrežu.

Bio je to 10. gol za Dala u sezoni, a deveti za Rizespor. Osam golova je zabio u turskoj Superligi, jedan u Kupu Turske. Ranije je jednom pogodio u dresu Sarajeva u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Dal je večeras igrao do 94. minute te od portala Sofascore dobio ocjenu 7.6. To je bila najveća ocjena na utakmici od svih aktera.

Imao dva ključna pasa, kreiranu jednu veliku šansu, dva uspješna driblinga te sedam dobijenih duela.