Utorak, 30. Aprila 2024.

Nes(p)retan pogodak za minimalan poraz Slobode od Olimpica

U okviru trećeg kola BH Telecom Premijer lige BiH na stadionu Otoka, Sloboda je poražena od Olimpica rezultatom 1:0.

Nakon dvije uzastopne pobjede, fudbaleri Slobode danas su doživjeli i prvi poraz u okviru trećeg kola BH Telecom Premijer lige.

Početak utakmice obilježilo je ispitivanje snaga, a na pogodak se čekalo 29. minuta, kada Amer Gojak izvodi slobodan udarac, lopta se nesretno provlači kroz gužvu i završava iza leđa golmana Slobode.

• sloboda-timska
  • U nastavku utakmice, izabranici Denisa Sadikovića stvaraju nekoliko prilika za gol, ali mreža domaćina ostaje netaknuta. Posljednjih 30. minuta obilježila je incijativa Slobode ali zrelije prilike Olimpica koje izabranici Mirze Varešanovića nisu iskoristili.

U narednom 4. koli fudbaleri Slobode dočekuju Široki Brojeg, dok Olimpic putuje u Gradačac gdje će snage odmjeriti za fudbalerima Zvijezde. (Foto: A. Balić / SS)