Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Nastavljen odličan niz: Sloboda na Tušnju ubjedljivo savladala Gradinu

U četvrtom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Sloboda je savladala Gradinu rezultatom 4:0.

Sloboda je povela već u trećoj minuti. Nakon prekida najbolje se snašao Haris Dilaver koji pogađa mrežu protivnika za 1:0. Minimalnim vodstvom Slobode okončano je prvo poluvrijeme.

U 58. minuti katastrofalna greška golmana Vidakovića koju koristi Delić i pogađa za 2:0.

Dvije minute kasnije majstorska akcija Husejinovića i Kalesića, učestvovao je i Beganović, lopta na kraju dolazi do Kurtalića koji loše šutira iz dobre pozocije, ostalo je 2:0.

Sve dileme su definitivno riješene u 86. minuti. Adis Hadžanović je uputio dobar pas iz sredine, a sam pred golmana je izašao Luka Merdović i pogodio za 3:0.

Dervišagić je imao dvije dobre prilike u 68. i 77. minuti, no nije uspio zatresti mrežu gostiju iz Srebrenika. Ipak isti igrač u sudijskoj nadoknadi postiže pogodak za konačnih 4:0. (Tuzlanski.ba)