Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Messi postigao dva nova gola za Inter Miami

Lionel Messi postigao je dva nova gola, a Inter Miami pobijedio Orlando City 3:1 u meču Liga Kupa u kojem se za trofej bore ekipe iz američkog MLS-a i meksičkog prvenstva.

Argentinski napadač je sa dva nova gola stigao do petog pogotka u trećoj utakmici za novi klub, a njegov tim se plasirao u osminu finala ovog takmičenja.

Messi je bio strijelac u 7. i 72. minuti, a za Inter Miami gol je postigao Josef Martinez iz penala u 51. minuti. Jedini pogodak gostujućeg tima postigao je Cesar Araujo u 17. minuti.

Inter Miami će četvrtfinale tražiti u utakmici protiv Dallasa.

Prije golova u utakmici protiv Orlando Cityja, Messi je postigao gol protiv Cruz Azula i dvaput u meču sa Atlanta Unitedom.

Čudesni Argentinac je također postao prvi igrač u historiji američkog kluba koji je na dva uzastopna meča bio dvostruki strijelac. (Foto: Inter Miami)