Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Majstorska asistencija Džeke za devetu vezanu pobjedu Fenera

Edin Džeko (37) asistirao je za devetu uzastopnu pobjedu turskog Fenerbahcea.

Fener je u okviru četvrtog kola turske Superlige pobijedio u gostima Ankaragucu rezultatom 1:0.

Džeko je sa kapitenskom trakom predvodio Fener od prve minute, a trenutak odluke dogodio se u drugom poluvremenu.

Igrala se 60. minuta kada je Edin majstorski asistirao Samuelu, a ovaj pogodio za pobjedu Fenerbahcea.

Kapiten BiH je večeras igrao do 83. minute za Fener. Džeko je ove sezone odigrao sedam susreta u svim takmičenjima, zabio pet golova i četiri puta asistirao.

Bila je ovo treća ligaška pobjeda za Fenerbahce u isto toliko odigranih mečeva, a Džeko i društvo su ostvarili i šest trijumfa u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.