Srijeda, 1. Maja 2024.

Liverpool ponizio United: Za 50 minuta Salah i društvo postigli pet golova na Old Traffordu

Prvi put u historiji engleskog Premiershipa Manchester United na odmor otišao je sa četiri gola zaostatka…

U najvećem engleskom derbiju između Uniteda i Liverpoola na Old Traffordu gosti su vodili sa 4:0 i to poslije 45 minuta igre, u nastavku došli su i do petog pogotka.

Blamaža Crvenih vragova krenula je u 5. minuti golom Keite, a Jota je osam minuta kasnije uduplao prednost Kloppovog tima.

Do kraja prvog dijela Liverpool je postigao još dva gola, a oba puta mrežu Uniteda zatresao je Salah. Prvi put u 38. minuti, a drugi u petoj minuti nadoknade prvog dijela.

U 50. minuti Salah postiže i svoj treći pogodak a peti na susretu.

Egipćanin sada ima 107 pogodaka u Premiershipu, čime je postao najbolji afrički strijelac u historiji engleske elite.