Nedjelja, 5. Maja 2024.

Liga prvaka: U četvrtinu finala plasirali se Atletico Madrid i Monaco

U sklopu uzvratnih utakmica osmine finala Lige prvaka, u četvrtinu finala plasirao se Atletico Madrid i Monaco, javlja Anadolu Agency (AA).

Budući da je Bayer iz Leverkuzena u prošloj utakmici slavio rezultatom 1:0 koliko je i večeras slavila ekipa Atletica iz Madrida, igrali su se produžeci. Nakon što u pola sata produžetaka nije bilo golova, ekipa Atletica je u penalima slavila rezultatom 3:2 i tako osigurala prolaz u četvrtinu finala Lige prvaka.

Arsenal je na gostujućem terenu savladao Monaco rezultatom 2:0, što nije bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale, jer je Monako u prošloj utakmici pobijedio rezultatom 3:1.