Srijeda, 1. Maja 2024.

Kup BiH: Fudbaleri Slobode porazom od Sloge Meridian oprostili se od daljeg takmičenja

Na Gradskom stadionu u Banovićima FK Sloboda ugostila je ekipu Sloge Meridian u okviru osmine finala Kupa naše zemlje.

Rezultat nakon regularnog dijela utakmice bio je 1:1 nakon čega se pristupilo izvođenju edanaesteraca. Sretniji i spretniji su bili gosti koji su slavili 6:5. Osmić je bio tragičar Slobode.

Iako su fudbaleri Slobode imali blagu incijativu od samog starta utakmice ipak na kraju nisu uspjeli da izbore plasman u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

• Domaći su poveli sa 1:0 u 10. minuti utakmice kada je na asistenciju Alića majstorski mrežu Sloge zatresao iskusni Sotajn Vranješ.

Igrala se 70. minuta kada Bukvić ruši Stevanovića, a Karlo Stapić sigurno sa bijele tačke pogađa za izjednačenje.

Deset minuta prije kraja velika prilika za Slobodu, no golman Sloge brani pokušaj Komazeca. Nakon toga Sloboda postiže novi pogodak, ali poništen je uz buru protesta.

Vranješ je bio taj koji je zatresao mrežu Sloge. Glavni sudija meča u Banovićima je bio Marić Dražen iz Bijeljine, a njegovi pomoćnici su bili Tarik Mulasmajić iz Tešnja i Damir Lazić iz Brčkog.